Plantpol sp. z o. o. w Zaborzu koło Oświęcimia

 

Zaborze, 32-600 Oświęcim
ul. Jezioro 33 - 35


Plantpol sp. z o. o. w Zaborzu k/ Oświęcimia to znany i wiodący producent materiałów wyjściowych i finalnych roślin balkonowych i rabatowych, szkółkarskiego materiału ozdobnego, bylin oraz nawozów hobbystycznych z grupy PLANTON. To także wielokrotny zdobywca nagród na Targach Polagra i innych wystawach ogrodniczych, w tym także zagranicznych, organizator ogólnopolskich seminariów, jak również często zapraszany uczestnik seminariów zagranicznych.

Firma współpracuje i utrzymuje ścisły kontakt ze znanymi, światowymi ośrodkami hodowlanymi co owocuje wprowadzanymi corocznie licznymi nowościami na polski rynek kwiaciarski. Wypromowanie i rozpopularyzowanie największego hitu balkonowego ostatnich lat, jakim jest Surfinia® i wiele innych roślin, takich jak Milion Bells®, Temari®, Tapien® to efekt dobrej współpracy z japońskim ośrodkiem hodowlanym Suntory i Keisei.

Firma Plantpol jako współzałożyciel i jedyny członek z Polski elitarnej grupy marketingowej Proven Winners® Europe wspólpracuje z PW z Ameryki Północnej, PW z Azji, PW z RPA oraz PW z Australii i uczestniczy w programie selekcji, testów i oceny przydatności kilkuset odmian sprowadzanych corocznie ze wszystkich części naszego globu. Gwarantuje to nie tylko dostęp do nowości, ale i profesjonalne utrzymanie mateczników, produkcję sadzonek w najlepszych warunkach higieny oraz optimum technologii. Efektem tych prac jest wysoka zdrowotność i dobra jakość roślin.


telefon: 33 842 24 88
mail: handel@plantpol.com.pl

 

Jesteśmy jedną z nielicznych polskich firm posiadającą własne elitarne mateczniki co gwarantuje otrzymywanie roślin świeżych, nie zniszczonych i nie zmęczonych długimi wędrówkami z państw całego świata, roślin wysokiej jakości, dobrze zachowujących się w dalszej uprawie.
Współpraca z niemiecką firmą Kientzler zaowocowała poszerzeniem bogatej oferty roślin o ciekawe odmiany Impatiensa Nowa Gwinea, bakopy, szałwi, lantan i innych.
Biorąc pod uwagę nasze już przeszło 25-letnie doświadczenie z zakresu uprawy mateczników i produkcji poinsecji Paul Ecke Europe i PLA - zrzeszające hodowców i producentów poinsecji, zaproponowały naszej firmie, jako jedynej w Polsce, coroczne testy klonów i odmian hodowlanych tej rośliny. Wyniki badań również u nas będą brane pod uwagę w dalszych pracach hodowlanych tej coraz bardziej popularnej kultury.


 

Firma stałym swoim klientom umożliwia dostęp do wiedzy i technologii uprawy roślin, a także służy specjalistycznym poradnictwem w zakresie uprawy, nawożenia i ochrony; ułatwia również kontakt poprzez liczne przedstawicielstwa w całym kraju. Cały czas trwa praca nad optymalizacją technologii, kontrolą jakości oferowanych produktów, poprawą obsługi klienta, oszczędnością jego czasu i ograniczeniem kosztów, czy wreszcie ułatwieniem właściwego, sprawnego odbioru zamawianych materiałów. W tym celu wybudowaliśmy wygodną pakowalnię ułatwiającą sprawny i szybki załadunek i gwarantującą profesjonalną obsługę.
W ciągu ostatnich lat firma prężnie się rozwija i rozbudowuje znacznie powiększając swój areał pod osłoną o nowoczesne obiekty.

Zachowywanie wysokich standardów produkowanych materiałów roślinnych procentuje licznymi kontaktami eksportowymi, między innymi z Wielką Brytanią, Włochami i Danią, z coraz bardziej znaczącymi rynkami południowymi (Czechy, Słowacja, Węgry), a także rynkami wschodnimi (Rosja, Litwa, Ukraina). Efektem ekspansywnej polityki firmy względem rynków wschodnich jest zarejestrowana w 2003 roku firma Plantpol-Ukraina w Stryju k/Lwowa.


 

Dużą wagę firma przywiązuje do prezentacji swojej bogatej oferty roślinnej biorąc udział wróżnego rodzaju targach, wystawach, kiermaszach, a przede wszystkim na organizowanych co dwa lata Dniach Otwartych, na które firma serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kwiatów.